کاشت موی سر ،یک تصمیم مهم و کلیدی است. پیش از کاشت یا ترمیم مو ، لازم است که فرد خود را آماده کند ، چرا که کاشت مو بسیار حساس بوده و اگر به درستی صورت نگیرد و با روش های سنتی و غیر تخصصی انجام شود می تواند موجب ریزش مو بطور مجدد شده و علاوه بر آن تاثیر بدی در روحیه فرد بگذارد.

همچنین باید در مورد کاشت مو و نتیجه آن واقع بین بود، امکان بازگشت ۱۰۰% موهای ریخته شده و پرپشتی سابق و دوران نوجوانی وجود ندارد اما اگر روش کاشت و کلینیک مورد نظر به درستی انتخاب گردد بین ۷۰ تا ۹۰ درصد موهای از دست رفته قابل کاشت و برگشت است که خود درصد بسیار بالایی محسوب می شود.

 همانطور که بارها در سایر مقالات توضیح دادیم، کاشت موی سر عبارت است از جابجا کردن ریشه فولیکول های مو از یک ناحیه از بدن (معمولا از بخش های پشت سر که ریزش مو در آن نواحی بسیار کم است) و انتقال آن به نواحی که دچار ریزش مو شده است .

مو
کلینیک آرا

۱- آیا اصلا به کاشت مو نیاز دارید؟

اینکه آیا شما واقعا به کاشت مو نیاز دارید یا نه، مسئله ای است که البته تشخیص آن به پزشک و متخصص کاشت مو بستگی دارد. معمولا برای بیشتر افرادی که دچار کم پشت شدن مو و یا طاسی موی سر به صورت ارثی شده اند، روش های کاشت مو تجویز می شود.

مو
کلینیک آرا

۲- بررسی دلایل ریزش مو

دلایل زیادی برای ریزش مو وجود دارد ولی در بسیاری از مردان، دلیل ریزش مو و طاسی سر، ارثی و یا داشتن تغذیه نامناسب، استرس و فشارهای روحی به آنهاست. لذا در این زمینه باید فرد موارد تعیین کننده و مهم در این زمینه را با مشورت پزشک کلینیک در نظر بگیرد.

برای مشاوره رایگان با متخصصین کلینیک آرا در زمینه کاشت مو با شماره ۰۹۱۷۶۰۰۶۰۲۰ تماس بگیرید

تلفن ۰۹۱۷۶۰۰۶۰۲۰ جهت مشاوره در خدمت شماست

کلینیک آرا

۳- توجه به سن مناسب برای کاشت مو

کاشت مو سن خاص خود را دارد و معمولا در سنین زیر ۲۳ سال، انجام این عمل توصیه نمی شود و اغلب صورت نمی گیرد. مسئله دیگر در زمینه سن داوطلبان کاشت مو این است که چگونه بر روی طرح موهای کاشته شده تاثیر می گذارد.

 ممکن است افرادی که سن بالایی داشته باشند، پس از عمل کاشت مو ، همچنان در نواحی دیگر سر دچار ریزش مو باشند هر چند که این مسئله معمولا کمتر پیش می آید اما به هر حال متخصصین کاشت مو باید این مسئله حیاتی را هنگام طراحی فرم موهایی که قرار است کاشته شوند را در نظر بگیرند.

کاشت مو در شیراز fit
کلینیک آرا

۴- جایگزین های کاشت مو

از روش های درمان ریزش مو، می توان به ترمیم مو به روش HRT و استفاده از پکیج تقویتی PRP ، مزوتراپی، ویتامین درمانی و لیزرتراپی استفاده کرد.

توجه داشته باشید استفاده از داروهایی همانند ماینوکسیدیل به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا در طولانی مدت با قطع مصرف این داروها، مجددا ریزش موها شروع می شود. بنابراین باز هم نظر پزشک متخصص و اینکه کدام درمان برای ریزش فعلی موهای شما بهتر است، مهم است.

کلینیک آرا

۵- تحقیق درباره هزینه کاشت مو

بسیاری از داوطلبان درباره قیمت کاشت مو، تحقیق می کنند و برخی از آنها متاسفانه فقط به دنبال جایی هستند که با کمترین هزینه کاشت مو بتوانند در آنجا از این خدمات استفاده کنند.

در صورتی که باید توجه داشته باشید که ممکن است برای یک کاشت مو، تعدادی زیادی از پرسنل آن کلینیک شامل تکنیسین ها و پرستاران، گاهی حتی بیش از ۱۰ نفر مشغول کار بر روی سر آن فرد شوند تا به بهترین نحو ممکن ، عمل کاشت مو صورت بگیرد. علاوه بر این مسئله، تجهیزات و دستگاه های بکار رفته در عمل کاشت مو و همچنین هزینه های جانبی آنها را هم به این لیست اضافه کنید.

حال متوجه خواهید شد که چرا این گونه عمل ها وقتی در بهترین مرکز کاشت مو انجام شوند، هزینه ها چندان پایین نیست. اما در عوض نتایج ماندگار و با دوام آنها در دراز مدت مسلما ارزش آن را دارد و می تواند شما و سایر افرادی که به آن کلینیک و متخصص مراجعه کرده اید را راضی نگه دارد.

مو
کلینیک آرا

۶- تحقیق در مورد میزان مهارت و تجربه تیم درمانی و پزشکی کاشت مو

موفقیت عمل تا حد زیادی بستگی به تجربه و میزان مهارت تیم پزشکی کاشت مو دارد.

مسائل مختلفی در این میان اهمیت دارد، از جمله میزان راحتی بیماران و دستورالعمل های دقیقی که پیش و یا بعد از پیوند مو به آنها داده می شود، تکنیک های جداسازی گرافت ها و فولیکول مو و سپس شیوه صحیح کاشت آنها در این زمینه اهمیت دارند.

کاشت مو
کاشت مو
کاشت مو
کلینیک آرا

۷- دقت در انتخاب روش کاشت مو

اینکه از کدام تکنیک کاشت مو برای درمان طاسی سر و یا متوقف کردن ریزش موها استفاده شود، مهم است که این مهم با مشاوره با متخصصین کلینیک و دکتر مربوطه حاصل میشود.

کلینیک آرا

۸- آگاهی از عوارض بعد از عمل و ریسک کاشت مو

 لازم است از تمام عوارض و ریسک های پس از کاشت مو آگاه باشید. برخی از عوارض کاشت مو موقتی هستند مانند: تورم ، سردرد ، سوزش و … برخی نیز ممکن است بصورت دائمی باشند مانند بجا ماندن خط باریک اسکار در بعضی از روش های کاشت موی سر.

به هر حال آگاهی از تمام جوانب و مشورت با متخصصان کلینیک آرا می تواند آگاهی شما را تا حد زیادی بالا برده و در تصمیم گیری کمکتان نماید.

کلینیک آرا
مو
کلینیک آرا

۹- اطلاع از مدت زمان استراحت در منزل بعد از کاشت مو

اینکه بدانید پس از کاشت مو تا چه مدتی باید استراحت کنید و کی میتوانید به سر کار خود بروید از جمله موارد مهمی است که باید قبل از عمل از پزشک خود سئوال نمایید.

قبلا لازم بود که فرد چند روز استراحت کند ولی در حال حاضر در روش های کاشت موی جدید ، نیازی به استراحت طولانی نیست و فردی که کاشت مو بر روی سرش انجام شده فردای روز کاشت مو می تواند به محل کار یا محل تحصیل خود برگردد.

مو
کلینیک آرا

۱۰- درصد موفقیت عمل کاشت مو چقدر است؟

در مورد درصد موفقیت عمل کاشت مو نیز میتوانید با مشاوره با دکتر مربوطه اطلاعات لازم را بدست آورید در بیش از ۹۸ درصد افرادی که در کلینیک آرا اقدام به کاشت مو نموده اند،گرافت های کاشته شده به خوبی رشد کرده و جایگزین موهای از دست رفته شده است.

بطوری که مدتی پس از کاشت مو،براحتی بدون هیچ اثری، این تارهای مو بطور طبیعی رشد کرده و ماندگار تا آخر عمر می باشند و افراد احساس بسیار خوبی از این مسئله دارند.

آگاهی از درصد موفقیت عمل کاشت مو می تواند از استرس شما کاسته و تصمیم گیری را برایتان راحت تر نماید.

مو

برای اطلاعات بیشتر و رزرو وقت در کلینیک تخصصی آرا با شماره ۰۹۱۷۶۰۰۶۰۲۰ تماس بگیرید

تلفن ۰۹۱۷۶۰۰۶۰۲۰ جهت مشاوره در خدمت شماست